فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار شهرستان تفتان و مدیرکل طرح های آبادانی و پیشرفت جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان ؛

دو توافق نامه به ارزش 1000میلیون ریال برای راه اندازی مرکز فرهنگی و هنری و اجرای مسابقات کتابخوانی امضا شد

به منظور راه اندازی مرکز فرهنگی و هنری در بخشی از کتابخانه شهیدرجایی نوک آباد این شهرستانو برگزاری مسابقات کتابخوانی در روستاهای شهرستان تفتان دو تفاهم نامه همکاری فی ما بین اداره کل کتابخانه های عمومی استان و اداره کل طرح های آبادانی و پیشرفت جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ارزش 1000میلیون ریال امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان؛ در جلسه شورای اداری شهرستان تفتان که در فرمانداری این شهرستان وبا حضور فریبا برنایی بجد، فرماندار شهرستان ، مسعود حیدروند؛ مدیرکل طرح های آبادانی و پیشرفت جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، محمد اصغری؛ معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از نمایندگان ادارات ، برگزار شد دو فقره توافق نامه فی ما بین اداره کل طرح های آبادانی و پیشرفت جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل کتابخانه های عمومی استان با موضوعات برگزاری مسابقه کتابخوانی در روستاهای شهرستان تفتان با اعتبار مبلغ 000/000/500 ریال و  راه اندازی مرکز فرهنگی و هنری در بخشی از کتابخانه شهیدرجایی نوک آباد این شهرستان با اختصاص اعتبار000/000/500  ریال امضاء گردید.

فریبا برنایی بجد ، فرماندار شهرستان تازه تاسیس تفتان از حضور و مشارکت بنیاد با ادارات شهرستان تشکر نمود. و با توجه نیاز شهرستان به حضور و مشارکت بیشتر بنیاد خواستار ادامه این روند از همکاری ها شد.

مسعود حیدروند؛ مدیرکل طرح های آبادانی و پیشرفت جامع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،  نیز در این جلسه گفت: توانمندسازی جوامع محلی از طریق ایجاد بستری مناسب برای مشارکت جمعی ،ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی روستاییان ، برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌هایی که مبتنی بر ظرفیت، امکانات و شرایط منطقه باشد.جزو برنامه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. وی تصریح کرد: اداره کل طرح های آبادانی و پیشرفت جامع دربخش هایی چون ارتقا حوزه سلامت روستایی، ارتقا سطح آموزش و زیرساخت‌های آموزشی، طرح‌های اشتغالزایی و توانمندسازی، طرح‌های زیرساختی و آبادانی و بهبود خدمات اقداماتی را با دستگاههای متولی اجرا خواهد نمود

محمداصغری معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه از حضور و همکاری اداره کل و طرج های آبادانی و پیشرفت جامع و کتابخانه های عمومی تقدیر کرد و خواستار تداوم این همکاری ها شد. وی عنوان نمود : نهاد کتابخانه های عمومی کشور در چند ساله اخیر سیاست ها و برنامه های جدیدی را به نمایش گذاشته است . و خدمات کتابخانه ها از شکل سنتی خود امانت کتاب و فضایی برای قرائت کتاب خارج شده و برنامه های متنوعی را به اجرا آورده و اقدامات فرهنگی مختلفی را برگزار نموده است.

وی افزود: کتابداران نیز در فضای مجازی اقدامات ارزشمندی را در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی منتشر می نمایند. معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان از آمادگی این اداره کل برای همکاری با سایر سازمانها و دستگاه های فرهنگی استان خبر داد و گفت : اداه کل کتابخانه های عمومی سال گذشته با مشارکت معاونت محترم فرهنگی و تبلیغی نماینده محترم ولی فقیه در استان، سازمان تبلیغات، جمعیت شهدای اسلام و هیات رزمندگان اسلام جشنواره مسابقات کتابخوانی خلق عظیم را بصورت استانی برگزار نمود. تعداد شرکت کنندگان این مسابقه بیش از 3000 نفر بود که به 132 نفر از آنها جوایز نقدی تقدیم گردید. و امیدواریم در این همکاری با برگزاری مسابقه کتابخوانی در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام مفیدی برداریم.