فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه ایرانشهر مطرح کرد؛

هر هفته یک کتاب از طریق تریبون نماز جمعه به مردم معرفی می گردد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در سفر به شهرستان ایرانشهر با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ حامد زارعی،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، که به منظور بررسی کتابخانه های عمومی ایرانشهر به این شهرستان مراجعه کرده بود با حجت الاسلام عیسی بزمانی نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه ایرانشهر دیدار و گفتگو کرد .
وی خواستار حمایت ایشان از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شد.
 زارعی، با اشاره به ظرفیت تریبون نماز جمعه و معتمدین و ریش سفیدان منطقه گفت: استفاده مناسب از این ظرفیتها می تواند  زمینه ساز گسترش فرهنگ مطالعه در شهرستان شود.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که "شهرستان ایرانشهر را مرکز جغرافیایی و فرهنگی بلوچستان" نامیدند  گفت: نگاه ما به ایرانشهر ویژه است زیرا این شهرستان از فرهیختگان و اهل قلم خوبی برخوردار است
وی ادامه داد: انشاءالله در سفرهای بعدی به شهرستان با فرهیختگان و فعالین اجتماعی و فرهنگی شهرستان و جامعه دانشگاهی و جوانان دیدارها و نشست هایی خواهیم داشت تا با برنامه ریزی مناسب از این ظرفیت فکری به نحو احسن و در جهت اعتلای فرهنگ ناب کتاب و کتابخوانی و رشد توسعه فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم.
حجت الاسلام عیسی بزمانی؛ امام جمعه معزز ایرانشهر نیز در این دیدار از اقدامات ارزنده اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تقدیر کرد و گفت: اگر جامعه ما کتابخوان شود قطعاً شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و دیگر معظلات آن در منطقه خواهیم شد.
وی با اشاره به ظرفیت و جایگاه تریبون نماز جمعه در جامعه گفت:به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی هر هفته یک کتاب از جایگاه نماز جمعه به مردم معرفی می گرددکه باعث حضور پر رنگ مردم در کتابخانه ها و استفاده از کتب ارزشمند می گردد.

 
نسخه قابل چاپ