فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

طی مراسمی در کتابخانه ساحل چابهار؛

«خون بس» اثر زلیخا رخشانی رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب «خون بس» نوشته زلیخا رخشانی با حضور نویسنده کتاب و جمعی از نویسندگان محلی در کتابخانه ساحل چابهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، مراسم رونمایی از کتاب «خون بس» نوشته زلیخا رخشانی با حضور نویسنده کتاب؛ محسن سنچولی پردل، کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی استان و زیبا مهدیزاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی چابهار در کتابخانه ساحل چابهار برگزار شد.
 

محسن سنچولی پردل، کارشناس تامین منابع اداره کل کتابخانه های استان سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار داشت: یکی از مهم ترین اهداف اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان حمایت از نویسندگان بومی است که آثار نویسندگان را خریداری و جهت استفاده عموم در اختیار کتابخانه های عمومی کشور قرار می دهد. نویسندگی یک کار فرهنگی و ارزشمند است که می تواند حرف های زیادی را در قالب کتاب به جامعه عرضه کند.
 

وی ادامه داد: استعدادهای فراوانی در حوزه نویسندگی وجود دارند که به موضوعات و محتوای بومی تمرکز دارند و این نشانه ای امید بخش در موضوع حفظ فرهنگ بومی استان است. کتاب «خون بس» روایت ناگفته هایی از سرگذشت 5 زن اهل سیستان و بلوچستان است.

زلیخا رخشانی، نویسنده کتاب «خون بس» نیز در  این مراسم گفت: ما در جامعه محلی خودمان بانوانی توانمند در حوزه نویسندگی داریم اما مشکلی اصلی در این مورد این است که این استعدادها شکوفا نمی شوند. وی افزود: نقش من در کتاب «خون بس» یک راوی است که بر اساس دیده ها و شنیده ها داستان کتاب را روایت میکند.

در ادامه این مراسم کتاب «خون بس» توسط نویسندگان محلی مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در پایان این کتاب با حضور مسئولین فرهنگی شهرستان چابهار، رونمایی شد.

نسخه قابل چاپ