فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور جمعی از مسئولین شهرستان؛

طرح درخت یاری در کتابخانه عمومی شهید مطهری سراوان اجرا شد

طرح کتابخانه گردی و درخت یاری با حضور جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی و نویسندگان و هنرمندان شهرستان سراوان در کتابخانه عمومی شهید مطهری اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، همزمان با هفدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتابخانه گردی و درخت یاری با حضور محمود نادری، رئیس اداره بنیاد شهید؛ تیمورکرد زابلی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد سراوان؛ محمد نور طاهری، مسئول انجمن شعر و ادب؛ رسولبخش حسین بر، رئیس سابق فرهنگ و ارشاد سراوان؛ خدابخش درزاده، از هنرمندان و محمد صدیق دهواری، از نویسندگان شهرستان در کتابخانه عمومی شهید مطهری سراوان اجرا شد.

محمود نادری، رئیس اداره بنیاد شهید سراوان، ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی با اشاره به اجرای طرح درخت یار، گفت: کاشت نهال به نام و یاد شهدا باعث زنده نگداشتن نام آنان خواهد شد. شهیدان بودند که با نثار خونشان درخت پرثمر انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و بر ما واجب است که راه پر رهرو شهیدان را ادامه بدهیم و هرگز از یاد آن ها غافل نباشیم.

حکیمداد حسین بر، رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان سراوان نیز در این مراسم  هدف از برگزاری طرح درخت یاری را مشارکت در سنت حسنه درختکاری و زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا و ارج نهادن به اندیشمندان، اهل قلم، هنرمندان و همچنان زیباسازی محوطه کتابخانه دانست.

طرح درخت یاری در کتابخانه شهید مطهری سراوان با کاشت نهال به نام و پلاک شهدا، نویسندگان، بزرگان و شعرا توسط کتابداران و اعضا اجرا شد.

نسخه قابل چاپ