فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

در اولین روز از شروع به کار شورای اسلامی دوره ششم شهر ایرانشهر صورت پذیرفت؛

بازدید سرپرست جدید شهرداری ایرانشهر و اعضای شورای اسلامی شهر از کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص)

اعضای شورای شهر ایرانشهر به همراه سرپرست شهرداری این شهرستان از کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) بازدید کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، اعضای جدید شورای اسلامی شهر ایرانشهر در اولین روز از شروع به کار دوره ششمِ این شورا، با همراهی سعیده دیده‌ور، سرپرست جدید شهرداری ایرانشهر از کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) بازدید کردند.

وحید بامری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ایرانشهر در این بازدید ضمن تبریک به اعضای جدید شورای اسلامی شهر و سرپرست جدید شهرداری و آرزوی صحت و سلامتی همراه با موفقیت برای آنها، ‌ از اینکه کتابخانه عمومی را برای اولین بازدید خود در اولین روز کاری انتخاب کرده‌اند تشکر و قدردانی کرد و آن را نشان از اهمیت این موضوع برای آنها دانست.

وی با اشاره به لزوم پرداخت سهم نیم درصد از درآمد شهرداری به حساب کتابخانه های عمومی گفت: پرداخت به موقع سهم قانونی نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان می تواند بخشی از مشکلات و کمبودهای موجود را مرتفع کند.  اگر این مبلغ توسط شهرداری شهرستان پرداخت گردد در خود شهرستان هزینه خواهد شد اما اگر توسط سازمانهای ذیربط کسر گردد به حساب نهاد کتابخانه های عمومی کشور واریز می گردد.

بامری در ادامه خواستار تسریع در روند پروژه احداث کتابخانه عمومی در بلوار مکران از محل ستاد بازآفرینی شهری در جهت افزایش شاخص زیربنای کتابخانه های عمومی شد.

عبدالحق کلکلی، رئیس شورای شهر ایرانشهر نیز در حاشیه این بازدید بیان داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، ایرانشهر مرکز جغرافیایی و فرهنگی سیستان و بلوچستان است.

وی همچنین یادآور شد: مسائل و مشکلات موجود در جلسات‌ ویژه ای بررسی و به آنها پرداخته خواهد شد.

کلکلی در پایان خاطرنشان کرد: از سرپرست جدید شهرداری همی خواهم که سهم قانونی نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان را با رعایت اولویت پرداخت کنند.

نسخه قابل چاپ